Saikingai geriama kava teigiamai veikia mūsų sveikatą. Jei nesiskundžiate rimtais sveikatos sutrikimais, galite nesibaimindami išgerti keletą puodelių gardžios kavos ir mėgautis jos teikiamais privalumais. Taigi, kokia yra kavos nauda mūsų organizmui?

 

Mažina mieguistumą, leidžia susikaupti ir gerina smegenų veiklą

  • Kava stimuliuoja smegenų veiklą ir gerina trumpalaikę atmintį.
  • Teigiama, kad kavoje yra kur kas daugiau antioksidantų nei mėlynėse. Antioksidantai, esantys kavoje, apsaugo smegenų ląsteles nuo pažeidimų ir aktyvina kai kurias smegenų funkcijas.
  • Štai ir ypatinga kavos nauda – tyrimai rodo, kad kava mažina raumenų skausmus. Jeigu po treniruotės jums skauda raumenis, išgerkite puodelį kavos – jis padės numalšinti skausmą. 
  • Kava gali saugoti nuo depresijos ir pakelti nuotaiką.
  • Turbūt pastebėjote, kad kava mažina mieguistumą, leidžia greičiau susikaupti, suteikia žvalumo, budrumo.
  • Kava puikiai tinka laikantis dietos (jei geriate ją be priedų), nes kofeinas skatina riebalų pertekliaus deginimą, mažina cholesterolio kiekį ir yra puikus energijos šaltinis.

bėgimas_sportas_ir_kavos_nauda

 

Apsaugo nuo ligų ir mažina vėžio riziką?

  • Išgėrus puodelį kavos, staigiai pakyla kraujospūdis ir dažniau susitraukinėja širdis, todėl ilgainiui kava gali sureguliuoti širdies ritmą ir kraujospūdį, nes antioksidantai suaktyvina azoto oksido gamybą organizme ir išplečia kraujagysles. Moksliniai tyrimai rodo, kad saikingai (t.y. iki dvejų puodelių per dieną) kavos vartoti gali ir hipertenzija sergantys žmonės.
  • Kava apsaugo nuo alkoholio sukeliamos kepenų cirozės, mažina tikimybę susirgti II tipo cukriniu diabetu, Parkinsono liga, mažina akmenų atsiradimo tulžyje ir inkstuose riziką.
  • Kofeinas mažina odos vėžio riziką. Tad gera žinia moterims, naudojančioms kavos tirščius kūno šveitimui – toks natūralus kūno šveitiklis ne tik pagražina, stangrina odą, apsaugo nuo celiulito susidarymo, bet gali užkirsti kelią ir piktybinių auglių atsiradimui.
  • Plaukų sveikatai ir grožiui kava taip pat pasitarnauja – kaukės su kava stimuliuoja plaukų folikulų augimą, apsaugo juos nuo pažeidimų, tonizuoja ir stiprina plaukus.

coffee_cup_kavos_nauda_kava_rankose

 

Kalbant apie kavą ir jos suvartojamą kiekį, reikėtų laikytis saiko. Tam, kad pasinaudotumėte teikiama kavos nauda, per dieną reikėtų neviršyti 300 mg kofeino. O tai reiškia, kad sveikatai neigiamo poveikio nebus, jei per dieną išgersite apie 3 puodelius kavos. Žinoma, tai priklauso ir nuo organizmo reakcijos, pajėgumo ir sveikatos būklės. Mėgaukimės saikingai.