Kavos pertraukėlė – raktas į darbuotojų produktyvumą

 

Ar susimąstote, kiek laiko praleidžiate darbe? Greičiausiai dauguma iš mūsų darbui skiria daugiau nei pusę savo dienos. Dėl šios priežasties, net neverta stebėtis, kodėl darbo vietai keliame aukštus reikalavimus. Darbdaviams kyla rimta užduotis –užtikrinti tinkamą įmonės mikroklimatą. Tačiau taip pat svarbu, kad jį gerinant nenukentėtų darbo kokybė bei darbuotojų produktyvumas. Dauguma darbdavių nustebtų sužinoję, kad dažnai pašaliniu užsiėmimu laikomas kavos gėrimas, gali atnešti realią naudą jų verlsui. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad net trumpa kavos pertraukėlė, gali pagerinti darbuotojų emocinę būklę, padidinti produktyvumą ir motyvaciją.

 

kavos_pertraukele_geras_ir_reikalingas_dalykas

Kavos pertraukėlė turi būti tinkamu laiku 

Kai darbai veja darbus, greitas tempas ir įtampa, dažnai sukuria stresines situacijas. Turbūt daug kas yra jutęs įtampą, kai veiklos, kurias bandoma daryti, nesiseka taip kaip norėtųsi. Ši XIX a. problema, dažnas reiškinys ir daugelio iš mūsų darbuose. „The University of Toronto” mokslininkų  atliktas tyrimas atskleidė, kad reguliarios pertraukos pagerina darbuotojų emocinę būklę, taip pat padidina produktyvumą. 

„London School of Hygieneand Tropical Medicine” atlikti tyrimai parodė, kad kava ne tik padeda gerinti atmintį ir koncentraciją, bet ir sumažina padaromų klaidų skaičių darbo metu. Visgi, „Baylor University“ mokslininkai nustatė, kad pats geriausias laikas pasidaryti kavos pertraukėlę yra rytas. Dienos pabaigoje padaroma kavos pertraukėlė dažnai išblaško darbuotojų koncentraciją. Dėl įvairių aplinkoje esančių dirgiklių žmogaus koncentracija pradeda mažėti, vos tik pabudus, todėl svarbu išlaikyti jos balansą.

 

poilsio_vieta_darbe

Svarbu atkreipti dėmesį į kokybišką poilsį

Nors trumpos kavos pertraukėlės gerina darbuotojų produktyvumą, tačiau visų pirma jos turi būti kokybiškos. Pavyzdžiui, jauki poilsio kambario aplinka, tai tik viena iš detalių. Taip pat svarbu, kad darbuotojas jaustųsi patogiai, nes įmonės mikroklimatas turi itin daug įtakos darbuotojų emocijoms.  

Pertraukų skaičius, galimybė pabendrauti su kolegomis, ar net tokios smulkmenos, kaip nemokama kava – gali labai greitai pagerinti darbuotojų nuotaiką ir padidinti jų produktyvumą. Šių veiksnių trūkumas sumažinti motyvaciją ir padidinti nusivylimą darbo aplinka. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad tiek kava, tiek kavos aparatas naudojamas darbe, būtų kokybiški. Taip pat, kad juos prižiūrinčios įmonės darbuotojai, būtų savo srities profesionalai galintys padėti ir patarti. 

Dar vienas svarbus veiksnys skatinantis darbuotojų produktyvumą – bendravimas su bendradarbiais. Mokslininkai iš „Massachusetts Institute of Technology’s“ nustatė, kad kavos pertraukėlės kurių metu yra bendraujama su kolegomis didina motyvaciją, darbo našumą, bei leidžia pasijusti įmonės bendruomenės dalimi. Prieš pradedant darbus, kvapnios kavos puodelis geriamas kartu su kolegomis, išblaško miegus ir jau dienos pradžioje sukuria teigiamas emocijas likusiai darbo dienai.

 

Kava padeda pasijusti bendruomenės dalimi

kavos_pertraukele_su_kolegomis

Internetinės parduotuvės kavaverslui.lt pardavinėjančios įmonėms skirtus produktus, projektų vadovas Marijus dalinasi pastebėjimais, kas suvienija bendradarbius: „Mes supažindiname savo klientus su kavos pasaulio subtilybėmis, organizuodami kavos degustacijas. Jų metu ne tik gaminame aromatingą kavą iš šviežiai maltų kavos pupelių, tačiau ir pasakojame apie kavos pupelės kelią iki mūsų namų. Taip pat papasakojame kokios yra kavos pupelių rūšys, bei dalinamės patarimais, kaip pasigaminti skaniausią kavą su minimaliomis žiniomis. 

Dalinamės ne tik žiniomis, tačiau padedame surasti bent kelias akimirkas, per kurias bendradarbiai gali bendrauti tarpusavyje. Pastebime, kad šios degustacijos dalyvius sudomina ne tik dėl gaunamos informacijos, tačiau taip pat ir dėl galimybės produktyviai praleisti laiką su savo kolegomis. Bendra veikla skatina bendruomeniškumo jausmą! Esame girdėję ne vieną teigiamą atsiliepimą ne tik apie pagamintą kavą, tačiau ir apie galimybę tokiomis akimirkomis pasidalinti su kolegomis.“ Taigi, bendra veikla, geriausias būdas norint sukurti tinkamą mikroklimatą įmonėje.

Kokybišką kavos pertraukėlę jums gali padėti sukurti kavaverslui.lt komanda priklausanti įmonei „UAB Daisena”.  Kavaverslui.lt ekspertai padės išsirinkti kavos asortimentą pagal jūsų poreikius, pasirūpins jūsų kavos aparatais ir užtikrins kokybiškas paslaugas. Jums liks tik mėgautis gardžia kava, nes kavaverslui.lt misija – užtikrinti nuolatinį ir sklandų kavos tiekimą, taupyti brangų klientų laiką ir pasirūpinant skanios kavos puodeliu kiekvieną dieną. Svarbu nepamiršti, kad kokybiška kavos pertraukėlė – raktas į darbuotojų produktyvumą.