Ką padovanoti bendradarbiams?

 

Ką padovanoti bendradarbiams? Ar jau pradėjote dėl to sukti galvą prieš šventes? Kai iki švenčių likusias dienas galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o ore jau kvepia mandarinais, prasideda Kalėdinių vakarėlių laikas. Ypatingai populiarūs darbo kolektyvų vakarėliai, kurių metu kolegos keliauja į restoranus, kavines, o kartais renkasi įdomias veiklas. Šie susibūrimai puiki galimybė trumpam sustoti ir pabendrauti su kolegomis neoficialioje aplinkoje. Tokius pasibuvimus dažnai lydi ir apsikeitimas kalėdinėmis dovanėlėmis, o tai kai kuriems tampa tikru galvos skausmu. Iškyla klausimas – ką padovanoti bendradarbiams, kad tai būtų praktiška, naudinga, įdomu, tačiau ir nekainuotų labai daug pinigų?

Visi žmonės valgo

Rinkti dovaną ne itin gerai pažįstamiems žmonėms kartais būna tikras iššūkis, o rinkti dovaną kolegoms – gali atrodyti misija neįmanoma. Turbūt niekam nesinori patirti to jausmo, kai pamatai nusivylimą žmogaus veide dėl nepatikusios dovanos. Norint to išvengti reikia atkreipti dėmesį į tai, ką visi žmonės tikrai daro, pavyzdžiui valgo. Maistas viena iš tų dovanų, kuri tikrai bus panaudojama, jei tik pavyks išrinkti tinkamą produktą. Padovanoti bendradarbiams šokoladą, gal ir ne pats originaliausias variantas, tačiau padovanoti kakavą ir zefyrų, kad ją paskanintų – ne tik sukurs šventinę nuotaiką, tačiau ir nustebins.

Taip pat nevertėtų kankinti savęs ir kolegų su įmantriais paštetais, ar meduoliniais nameliais. Kartais kilogramas mandarinų, arba citrina ir imbieras, kovai su žiemą siaučiančiais virusais, bus raktas į sėkmę. Taip pat, puikiai pradžiugins ir riešutų, bei džiovintų vaisių rinkiniai, nes visiems pasitaiko akimirkų, kai iki pietų pertraukos atrodo liko tiek daug laiko ir taip norėtųsi ką nors užkąsti… Padovanoti bendradarbiams galima tai, ką ir jūs patys mėgstate.

Smagu padovanoti bendradarbiams truputį šilumos

Nors tiesiogine šių žodžių prasme šilumos padovanoti nepavyks, tačiau galima surasti tai kas šildo. Pavyzdžiui padovanoti bendradarbiams galima ir kvapnios arbatos, paskanintos kalėdiniais prieskoniais. Ši dovana ne tik sušildys ir paskatins bent truputį laiko skirti sau, tačiau taip pat bus panaudojama praktiškai. O gal kolega gavęs dovanų tokią arbatą ja pasidalins ir su kitais bendradarbiais? Visgi jei ši idėja neatrodo tinkama, visada galima rinktis kavą.

Tai jau klasika tapusi dovana, kuri atras vietą ne tik namuose, tačiau bus puikiai panaudojama ir darbe. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį kokia kava bus dovanojama – kavos pupelės, ar malta kava, koks jos skrudinimo lygis, ar naudojamos arabika ar robusta. Kartais geriau nedovanoti nieko, nei ne itin kokybišką gaminį. Turbūt visi norime aplinkinius užkrėsti šventine nuotaika ir džiugesiu, o ne nuvilti prieš gražiausias metų šventes.

Geriausia dovana – bendravimas

Nors galima sugalvoti įvairių dovanų, tiek valgomų, tiek nevalgomų, visgi geriausia dovana yra bendravimas. Labai dažnai mums tam pritrūksta paprasto dalyko – laiko. Tad padovanoti bendradarbiams vienijančią veiklą puiki idėja ir džiaugsmas visam kolektyvui. Kam sukti galvą dėl individualių dovanėlių, jei galima suorganizuoti tai, kas pradžiugins visus ir dar bus naudinga bei įdomu? O dar smagiau, kai dėl tokių pramogų nereikia turėti papildomų rūpesčių. Retai kam patinka sukti galvą, kaip nuvykti į pramogos vietą, kaip suderinti laiką, jog jis tiktų visiems…

Pavyzdžiui, kavos degustacija ne tik puiki galimybė trumpam susibėgti ir smagiai praleisti laiką su kolegomis, tačiau ir sužinoti naujų, įdomių dalykų apie kavą ir pasinerti į aromatingą jos pasaulį. O kai pramoga atvežama į darbo vietą, išvengiant papildomų rūpesčių – teigiamos emocijos garantuotos.

Šventinis laikotarpis pats geriausias laikas kurti teigiamas emocijas, dalintis jaukumu ir šiluma. Tokios mintys, kaip ką padovanoti bendradarbiams neturėtų sukelti galvos skausmo. Tikimės, kad visgi pavyks atrasti geriausius variantus ir ne tik patiems pasidžiaugti tuo ką dovanosite, bet ir nustebinti bendradarbius.