Šiandieninėje visuomenėje laikas pati didžiausia vertybė. Turbūt neverta stebėtis kodėl, nes būtent jo visiems visada trūksta. Laiko nei sustabdysi, nei atsuksi atgal. Mokslininkams taip pat kol kas nepavyko atrasti būdų, kaip juo manipuliuoti.  Tad nors kartais apie tai nesusimąstome labai svarbu branginti kiekvieną minutę ir taupyti laiką, kurio ir taip ne per daugiausiai turime. Prasidedant šurmuliui dėl kalėdinių dovanų, dalinamės patarimais, kaip taupyti laiką ir kuo greičiau įsigyti viską, ko reikia. Dalinamės taisyklėmis, kurios turėtų padėti taupyti laiką ir nepasimesti perkant dovanas.

1. Svarbu turėti pirkinių sąrašą

Visų pirma, svarbu žinoti ką jums reikia įsigyti. Pirkinių sąrašas padeda ne tik tada, kai keliaujame į parduotuvę prieš vakarienės gaminimą. Svarbu suplanuoti ko jums, arba jūsų artimiesiems reikia. Tik aiškiai surašę visas dovanas, galėsite lengvai sekti informaciją ką jau nupirkote, o ką dar turėtumėte surasti.

2. Pirkti tik tai ko reikia

Kartais nutinka taip, kad nežinom ką padovanoti ne itin artimai pažįstamiems žmonėms. Tai tikri spąstai, kurie įtraukia į nesibaigiantį galvos skausmą. Galiausiai nieko gero nesugalvoję griebiamės taktikos „nupirksiu daugiau, vis tiek kažkas tiks“. Tai dar vienas paslydimas, nes pirkdami ir apžiūrinėdami statulėles bei servetėles ir svarstydami tai tiks ar ne, sugaištame žymiai daugiau laiko, nei pirkdami tai, kas bent jau praktiškai panaudojama.

3. Pirkti tai, ką norėtumėte gauti dovanų patys

Dar viena taktika, jei dovanosite dovaną nelabai artimai pažįstamiems žmonėms – pirkti tai, ką norėtumėte gauti dovanų patys. Žinoma, jei domitės orientavimosi sportu ir norėtumėte gauti dovanų kompasą,  gal tai nebūtų pati geriausia idėja. Tačiau jei mėgstate skaityti knygas, arba esate kavos gurmanas, tai puikiai padės renkant dovaną.

4. Taupyti laiką galima ir perkant internetu

Prieš šventes parduotuvėse būriuojasi minios žmonių. Dažniausiai visi būna irzlūs ir pikti, nes tenka laukti ilgose eilėse, arba stumdytis prie lentynų. Tai tikrai nekuria šventinės dvasios, dažniausiai tik labai išvargina. O kaip būna pikta, praleidus dieną tokioje aplinkoje, grįžti namo taip nieko ir neradus… Vis gi, nereikia savęs sprausti į rėmus, galima rasti puikių sprendimų net neišėjus iš namų. Internetas, čia tampa geriausiu draugu, nes apsipirkimas internetinėse parduotuvėse itin paprastas ir greitas procesas. Poros paspaudimų pagalba galite nupirkti aukščiausios kokybės kavos,  kvapnios arbatos, arba įdomią knygą. O ir apsipirkinėti tokiu būdu galite net neišlipus iš lovos.

Laikas vertybė ir jo tikrai niekada nebus per daug. Tad labai svarbu išmokti ne tik planuoti, tačiau ir taupyti laiką. Šventinis laikotarpis puikus metas kuo daugiau laiko pabūti su jums brangiais žmonėmis, tad išnaudokite jį prasmingai ir turiningai!