Kalėdom kvepiančios arbatos tikras džiaugsmas ne tik tiems, kurie jas perka, bet ir tiems, kurie gauna dovanų! Atvėsus orams vis greičiau artėja tas nuostabus šventinis laikotarpis, kupinas teigiamų emocijų ir jaukumo. Dauguma iš mūsų pasineria į dovanų paieškas, o žiemiškus vakarus leidžia su kvapnios arbatos puodeliu rankose.  Tačiau ką žinome apie šį gėrimą ir kaip išsirenkam pačią skaniausią iš tokios daugybės arbatos rūšių?

Trumpai apie kilmės istoriją

Arbatos tėvyne laikoma Kinija, o pirmą kartą apie šį ypatingą gėrimą buvo užsiminta dar 2700 m. pr. m. e. kinų metraščiuose. Pasak legendos Kinijos imperatorius Šenas Nungas mėgavosi gražia diena ir po medžiu laukė, kol tarnai jam atneš karšto vandens. Nešant vandenį, papūtė vėjas ir į jį įkrito netoliese augusių ramunėlių lapelių. Paragavęs vandens su papildomomis priemaišomis imperatorius buvo maloniai nustebęs, nes naujas skonis jam labai patiko. Nors tai tik legenda, tačiau iš pradžių arbata tikrai buvo išskirtinis aristokratų, vienuolių ir imperatorių gėrimas.  Dažniausiai ji buvo naudojama kaip vaistinis preparatas, o tik VII –XIX a. arbata pradėta vartoti kaip kasdienis gėrimas.  Europiečius arbatos lapeliai pasiekė tik VII a., kai Olandų pirkliai atsigabeno jos iš Azijos.

Arbatos pasirinkimas

Ar teko kada nors susidurti su problema, kai atėjus į parduotuvę be galo sunku pasirinkti, kurią arbatą pirkti? Lentynose jų rūšių tiek daug, kad raibsta akys! Skirtingi prekiniai ženklai,  papildomos sudedamosios dalys ar skirtingos jų rūšys, tikrai nepalengvina apsisprendimo. Tad dažniausiai arbatos pasirinkimas apsiriboja nusipirkus jau patikrinto prekinio ženklo gaminį arba mėgstamą ir dažnai perkamą arbatos rūšį. Tačiau kartais tiesiog norisi palepinti save kažkuo įdomesniu, o atėjus šventiniam laikotarpiui – dar ir kvepiančiu Kalėdomis. Taip pat pradedame sukti galvas dėl Kalėdinių dovanų, artimiesiems ir bendradarbiams, o arbata puiki dovana net išrankiausiems!

Kuo jums kvepia Kalėdos?

Visų pirma svarbu suprasti su kuo mums asocijuojasi Kalėdos. Vieniems, tai citrina ir imbieras, kitiems apelsinas ir cinamonas. Supratus kas mums patiems labiausiai patinka šiuo laikotarpiu, pavyks ir arbatos rūšį lengviau atrasti. Norint pajusti šventinę dvasią tinkamiausias pasirinkimas arbatos su papildomais priedais. Pavyzdžiui, juodoji arbata praturtinta ananasais, rugiagėlių žiedlapiais, kokosais ir  riešutais – tikras džiaugsmas tiems, kurie mėgsta arbatas su švelniu riešutų poskoniu. Juodoji arbata su spanguolėmis, kokosais, rožių žiedlapiais ir  „šventinių sausainių“ poskoniu, tikras džiaugsmas mėgstantiems švelnią rūgštelę.  Juodoji arbata su imbieru, apelsinų žievele, cinamonu, obuoliais ir mandarinais, sukurs šventę mėgstantiems tropinių vaisių natas.

Norintiems atrasti savo šventinę arbatą, verta pirma išsiaiškinti kokie dalykai jums asocijuojasi su Kalėdos ir kalėdiniu laikotarpiu. Tai padarius, beliks išsirinkti patį tinkamiausią variantą. Jei nesinori rinktis iš lūžtančių lentynų parduotuvėse,  visada galite pasinaudoti internetinėmis parduotuvėmis, kurių dėka mėgstamą arbatą gausite tiesiai į namus. 🙂