Artėjant šventiniam laikotarpiui, pats metas pradėti galvoti apie dovanas, o tai gali tapti tikru galvos skausmu. Dažną erzina ne tik žmonių minios parduotuvėse, ar reklamos brukančios ką nors įsigyti, tačiau ir tai, jog sunku sugalvoti dovanų idėjas. Šeimos nariams bei artimiausiems draugams, mielus ar reikalingus daiktus išrinkti ne taip ir sudėtinga. Dėl artimo ryšio, dažniausiai galima tiesiog pastebėti, kokių dalykų tam žmogui trūksta, ar paprasčiausiai paklausti. Tačiau kokios turi būti verslo dovanos, kad jos ne tik tiktų ir patiktų verslo partneriams, bet ir neverstų raudonuoti? Kaip jas išrinkti?

Verslo dovanos, kurių geriau nedovanoti

Kaip dažnai susiduriate su tuo, kad verslo dovanos iš partnerių jus ne pradžiugina, o kaip tik, nuliūdina? Jei taip nutinka gana dažnai, pats metas pagalvoti, kaip netapti tokiu verslo partneriu. Šventės yra skirtos džiaugsmui, o ne liūdesiui skleisti! Taigi, norint išvengti klaidų, geriau nedovanoti vyno butelių su savo įmonės logotipais. Ši dovana galbūt ir buvo populiari prieš 20 ar 30 metų, tačiau dabar tai nieko nestebina ir nelabai žavi. Taip pat vertėtų nedovanoti tušinukų ir užrašų knygučių. Ši dovana jūsų verslo partneriams tiesiog parodys, kad neturite vaizduotės arba nenorėjote vargintis galvodamas, ką padovanoti.

Nuolaidų kuponai, loterijos bilietai, arba akcijos tam tikram jūsų įmonės produktui arba paslaugai, taip pat nebus tinkama dovana. Greičiausiai šie dalykai taip ir liks ne panaudoti, o verslo partneris jūsų tikrai nelaikys dosniu žmogumi. Svarbu nepamiršti, kad šios dovanos skirtos ne tam, kad užsidėtumėte varnelę, jog kažkam išsiuntėte dovaną. Verslo dovanos skirtos sustiprinti bendradarbiavimui, priminti apie  buvusius bendrus projektus ir paskatinti norą, toliau su jumis bendradarbiauti.

Tai ką reikėtų dovanoti?

Geriausia dovanoti tai, ką bus galima panaudoti. Verslo partneriai taip pat žmonės turintys šeimas, namus ir draugus. Tad jei gerai nepažįstate žmogaus, kuriam bus skirta dovana, rinkitės kuo universalesnį variantą. Pavyzdžiui kavų arba arbatų rinkinys visada atras vietą tiek biure, tiek namuose (norintiems daugiau sužinoti apie kavą: aromagold.eu). Patogūs ir stilingi puodeliai taip pat nedulkės lentynose. O jei kava ir puodelis bus padovanoti kartu – tai ne tik pradžiugins, tačiau ir parodys, jog jūs norite sukelti verslo partneriui kuo mažiau nepatogumų.

Svarbu nepamiršti, kad verslo dovanos turi pradžiuginti ir teikti kuo daugiau teigiamų emocijų. Verslo partneriai, kaip ir jūsų darbuotojai, yra itin svarbūs jūsų verslo plėtrai ir sėkmei. Tad nepatingėkite apsvarstyti, visų galimų dovanų idėjų ir atsirinkite tik pačias originaliausias, arba praktiškiausias.