Mus supančioje aplinkoje sklando daug skirtingų nuomonių apie kavos vartojimo pliusus ir minusus. Vieni įsitikinę, jog kavos reikia vartoti kuo mažiau, kiti be jos neįsivaizduoja nei dienos.  Visgi yra vieninga nuomonė, apie kavos pertraukėles darbe – tai ne tik naudingas, bet ir reikalingas dalykas.  Kava verslui suteikia itin daug naudos, nes skatina bendruomeniškumo jausmą, padeda darbuotojams susikaupti ir didina jų produktyvumą atliekant užduotis.

Padeda susikaupti ir mažina riziką susižeisti

„Londono universitetui“ priklausančios „London School of Hygiene & Tropical Medicine“ (source: www.telegraph.co.uk)   mokslininkai ištyrė, kad saikingas kofeino vartojimas pagerina darbuotojų atmintį ir koncentraciją, tad kava sumažina darbo metu padaromų klaidų skaičių. Išvengus klaidų, sumažėja ir nelaimingų atsitikimų skaičius. Buvo ištirta, kad užtenka vos vieno kavos puodelio, pasiekti geresnius rezultatus. Taip pat, mokslininkai atskleidė, kad naktimis dirbantiems žmonėms,  kavos puodelis atstoja visų vertinamą 15 min. miego pertraukėlę, suteikia daug energijos ir naujų jėgų, tęsti darbus net vėlai vakare arba naktį.

Kava verslui – raktas į bendruomenės kūrimą

Ne paslaptis, kad dažnai darbuotojai dirba ne itin našiai ne tik dėl per didelio darbų krūvio, tačiau ir blogo mikroklimato įmonėje. Jei darbuotojas nesijaučia laimingas aplinkoje, kurioje praleidžia didžiąją dienos dalį, neatras motyvacijos, kuo geriau atlikti savo darbus. Tad kava verslui, taip pat ir raktas į bendruomeniškumo jausmo kūrimą.  „Massachusetts Institute of Technology’s“ (source: www.beta.theglobeandmail.com) mokslininkai nustatė, kad darbuotojų produktyvumui didelę įtaką turi bendravimas su bendradarbiais. Trumpos pertraukėlės, kurių metu geriama kava, ar arbata, skatina motyvaciją ir didesnį darbo našumą.

Ryte geriama kava suteikia daugiau naudos

„Baylor University “ (source: www.psychologicalscience.org) mokslininkai nustatė, kad pats geriausias laikas pasidaryti kavos pertraukėlę yra rytas, nes vakare padaromos pertraukėlės dažnai išblaško darbuotojų koncentraciją. Turbūt šis faktas nėra per daug stebinantis, nes didžioji dalis kavos mėgėjų, būtent ryte ją ir geria. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad tokį ritualą reikia turėti ne tik namuose prieš išbėgant į darbą, tačiau ir su kolegomis. Prieš pradedant darbus lengvi pokalbiai ir kvapnios kavos puodelis, ne tik išblaško miegus, tačiau ir atpalaiduoja, leidžia pasijusti įmonės bendruomenės dalimi.

Kiekvienas turi teisę nuspręsti ar kavos vartojimas naudingas ar žalingas dalykas. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kava verslui suteikia daug pridėtinės vertės.  Ji sukuriama ne tik dėl to, kad skatina darbuotojų koncentraciją ar, kad kavos vartojimas mažina padaromų klaidų skaičių. Trumpos kavos pertraukėlės visų pirma skatina bendravimą ir gerina įmonių mikroklimatą.