Visų pirma, mąstantiems apie tokio aparato įsigijimą vertėtų atsakyti į klausimą, kodėl jums jo reikia? Jei kavą geriate tik porą kartų per savaitę, šis prietaisas tiesiog užims vietą virtuvėje. Tačiau jei neįsivaizduojate ryto be kavos, nemėgstate kai puodelyje plaukioja  tirščiai, o laukti kol jie “nusės” neturite laiko, jei norėdami pasimėgauti kava išleidžiate nemažai pinigų kavinėse, pats metas išsirinkti tinkamiausią kavos aparatą!

Atraskite tinkamą modelį

Kavos virimo aparatai dažniausiai būna trijų rūšių – rankiniai/pusiau automatiniai, automatiniai ir kapsuliniai.  Visi šie aparatai turi daugybę funkcijų, yra skirtingo dydžio, techninių galimybių, skiriasi valdymo subtilybėmis ar kavos ruošimo sparta, todėl norint išsirinkti sau tinkantį, visada praverstų konsultacija su specialistu. Tačiau, jei kol kas tik domitės šiais aparatais ir norite apie juo sužinoti šiek tiek daugiau, pradėti reikėtų nuo jų rūšių skirtumų ir panašumų išsiaiškinimo.

Rankiniai/pusiau automatiniai kavos aparatai

Rankiniai automatai veikia gana paprastai, į specialų samtelį supilama jau sumalta kava, sietelis įstumiamas į aparatą ir paspaudus mygtuką prasideda gamybos procesas. Šių aparatų pliusas, kad nemėgstantiems tirščių, tikrai pavyks jų išvengti, taip pat, rankiniai aparatai nėra itin brangūs. Tačiau šis  paruošimo būdas užima nemažai laiko ir vienu metu nepavyks pasigaminti daugiau nei vieno puodelio mėgstamo gėrimo.

Gal rinktis kapsulinį kavos aparatą?

Dar viena, gana populiari rūšis – kapsuliniai. Jų veikimo principas labai panašus į rankinių, tik vietoje maltos, šiuose aparatuose naudojamos kavos kapsulės. Jie gana patogūs ir išvengiama nuolatinio  tirščių valymo iš aparato, taip pat jie veikia labai tyliai. Dar vienas jų pliusas, kad galėsite kiekvieną dieną mėgautis vis kitokio skonio kava! Yra daugybė skirtingų kapsulių rūšių,tiek paprastos juodos, tiek su įvairiais priedais ir sirupais.

Automatiniai kavos aparatai

Tačiau patys paprasčiausi ir reikalaujantys mažiausiai priežiūros yra automatiniai kavos virimo aparatai. Nemanykite, kad jie pamėgti tik didelėse įmonėse ar biuruose. Dėl funkcionalumo ir patogumo, tokio tipo aparatai puikiai atranda savo vietą ir kiekvieno iš mūsų namuose. Jie itin lengvai valdomi ir kiekvieną kartą išgėrus puodelį mėgstamo gėrimo, nereikia skubėti valyti aparato. Be to, šiais aparatais galima iš karto paruošti du puodelius gėrimo, nustatyti kiek ir kokios temperatūros turi būti vanduo ruošiant jūsų mėgstamą kavą. Tokio tipo aparatai puikiai tinka, tiek mėgstantiems kokybišką kavą, tiek visada skubantiems ir dažnai neturintiems laiko.

Mėgstantiems kavą,  jos ruošimo aparatas tikrai gali palengvinti kasdienybę. Šie aparatai vis dažniau atrandą vietą mūsų namuose ir žinant ko tiksliai iš jų norima, galima sutaupyti ne tik laiko, tačiau ir kiekvieną dieną džiaugtis kvapnios kavos puodeliu! Tačiau prieš perkant šį prietaisą svarbu suprasti ko iš jo norėsite ir kiek laiko galėsite skirti ruošiamai kavai.